Chov fretek, časopis Fauna

Článek pojednává o základní problematice chovu, představení fretky jako domácího mazlíčka a ukazuje pestrost zbarvení chovaných fretek.

Hyperestrogenismus fretek, klinika HKvet

Fretka patří do skupiny zvířat s provokovanou ovulací. Neukončení říje může být velmi nebezpečné. Nepodceňujte situaci a přečtěte si článek, ať jste dostatečně informováni.

 Proč se kolegové nesnáší?

Proč se kolegové nesnáší?

Na škole, na nějakém cviku nám jednou jeden Dr. řekl, : Veterináři se mezi sebou nesnášejí, je to konkurenční boj. V tu dobu, jako studentce mi to tak nepřišlo. Po tom, co Vám dají do ruky papír a po 6 letech máte konečně hotovo, jdete do praxe a začínáte jak z vyprávění kolegů na pracovišti, tak z vlastních zkušeností zjišťovat, že měl pravdu.

 

Já, na přechodnou dobu šla působit do Brna. V rámci veterinární praxe se dá Česká republika rozdělit na Brno a zbytek země. V Brně je veterinární škola (jediná v ČR) a tak tam řada lidí zůstane i po škole a opravdu na každém rohu máte nějakou veterinární ordinaci či kliniku a také samozřejmě veterinární kliniku na škole samotné. Přetlak veterinářů neskutečně ponížil ceny a já jsem z Hradce Králové byla popravdě zvyklá na úplně jiný ceník.

 

Musela jsem chvíli pracovat i v Brně u doktorky, která neskutečně podrážela ceny, platila mi málo, no spíše neplatila a mě došla trpělivost a už sem si řekla, že chci být vlastním pánem a nebudu nikomu dělat, no vola, mluvím slušně, ale jak to jinak říct.

 

Navštěvuji pacienty doma, proto základní ceny jsou nižší, př. Vakcinace DHPPiL za 300 Kč, protože se k tomu vždy přičte poplatek 150 – 250 Kč a tedy tato služba vychází na 450 – 550 Kč za vakcinaci, podle mne adekvátní cena. (Příklad)

 

Proč, že Vám to tady vlastně vyprávím? No už se konečně dostáváme k jádru pudla.

Facebook je skvělá věc, můžete ho využít totiž i podnikatelsky a reklamy na Instagramu, Facebooku a jiných sociálních sítích jsou v aktuální době dost efektivní a zároveň je zvládne nainstalovat i takový nepočítačový typ, jako třeba já. Stejně tak mohu, ale začít větu: Facebook je zlo, lidem anonymita internetu dává neuvěřitelné sebevědomí. Klasicky to co do očí nikdy nikomu neřeknou, tak na internet jako velcí borci napíší raz dva.

 

Zaplatila jsem si na internetu reklamu na výjezdovou veterinární službu, a co se nestalo, hned to nějaké dobré duše museli propírat na stránce pro veterináře.

Přeposlal mi screen diskuze někdo jiný, v této skupině nejsem. Nejsem už skoro v žádných skupinách – veterinárních, chovatelských, už skoro nikde. Proč? Protože se tam lidé neustále napadají, soudí a hlavně odsuzují.

 

Dám Vám sem obrázky komentářů, jen tak nějaké namátkou, mělo jich být hodně, byl mi poslán jen největší výkvět :D Jména samozřejmě smažu, jde čistě o text.

 

 

Pomlouvání není kolegiální, pokud máte problém, vždy můžete napsat mail s tím, že působíte ve stejné lokalitě, ať třeba sestejníme ceny, vše je o lidech a komunikaci......

 

Někdo tam psal, že má činnost je něco jako očkovací centrum a krematorium. No, kolego/kolegyně, na netu mám ceny, které se nemění, ostatní je dle domluvy, nebudu tu vypisovat všechny služby, když rozsah úkonů je vždy jiný. Opravdu, dělám spoustu dalších služeb a nemyslím si, že jsou cenově podhodnocené.

 

Někdo ordinuje v ordinaci, na klinice, někdo u lidí doma. Nejsem žádný úchyl, co si užívá eutanazii, ale jako výjezdový veterinář ji dělám často a je to mé poslání. Zvíře v klidu v náručí svého pána usne a já vím, že díky mé službě se s ním mohli rozloučit, jak nejlépe to šlo.

A než veterinární komora stanový standardizované rozmezí cen, jako je tomu třeba u notářů, může si každý dát cenu, dle sebe.

 

No když kouknete na komentáře, stanovíte si jistě názor sami.

Pro službu ‘‘doma‘‘ jsem se rozhodla, že tu podle mne chyběla. Právě hlavně v oblasti eutanazie, je důležité nastolit příjemné prostředí, bez stresu, což někde doma na oblíbeném pelíšku obklopen svou psí rodinou ten pejsek má. Zda-li veterinář působí v ordinaci, klinice, u majitele doma, nebo někde na louce je čistě jeho věc.

Jelikož je vždy finální cena navýšena poplatkem, je dle mne adekvátní. Buďte shovívaví k sobě, i k ostatním. Svět bude s laskavým přístupem lepší.

 

„Každý úspěch, jehož dosáhneme, nám udělá nepřítele. Chceme-li být oblíbeni, musíme být průměrní.“ — Oscar Wilde

Jsem naprosto smířená nebýt oblíbená. Rozhodně nejsem v praxi kvůli kolegům, ale kvůli zvířatům. Ovšem slušných kolegů, co komunikují, místo pomlouvání, si vážím.

 

S pozdravem,

MVDr. Libuše Krejčová

girl-4064553_1280.jpg
zlí veterináři 2.png